O nas

KIM JESTEŚMY

Fundacja StartGO! powstała w 2014 roku ze wspólnej potrzeby wspierania każdego kto poszukuje swojego miejsca na rynku pracy oraz chce się rozwijać zawodowo ale z różnych przyczyn nie ma takiej możliwości.

Swoimi działaniami nie tylko aktywizujemy ale również wyposażamy w kluczowe umiejętności związane ze skutecznym i efektywnym poszukiwaniem pracy oraz budowaniem i rozwojem własnego biznesu. Podnosimy kompetencje komunikacyjne – kluczowe dla każdej przestrzeni życiowo – zawodowej. Prowadzimy szkolenia, warsztaty, konsultacje indywidualne.

Podejmując współpracę z biznesem oraz z różnego rodzaju organizacjami kulturalnymi, pozarządowymi, z dumą przyczyniamy się do rozwoju firm oraz społeczności lokalnych.
Jeśli tylko masz chęć i wolę zmiany, zapraszamy.

Patrycja i Mariusz Załuscy

ZESPÓŁ

Patrycja Załuska

Prezes Fundacji, ICF ACC Coach, Doradca Kariery, Wykładowca akademicki, Ekonomistka, Założycielka Fundacji Rozwoju Osobistego StartGO! Przez wiele lat współpracowała z klientami korporacyjnymi jednego z największych banków w Polsce. Obecnie aktywnie działa w środowisku osób poszukujących swojego miejsca na rynku pracy. Autorka warsztatów biznesowych oraz aktywizacyjnych. Redaktorka miesięcznika dla doradców zawodowych „DOZA”. Jej motto to: „Wstań i działaj!”

Mariusz Załuski

Prezes Fundacji, Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu ludźmi, pracownik pionu bankowości korporacyjnej jednego z największych banków w Polsce. Prowadzi fakultatywnie szkolenia zarówno w banku, jak i poza nim. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu INTRA. W Fundacji StartGO! jest twórcą autorskich warsztatów rozwijających i wzmacniających kompetencje społeczne osób: wchodzących na rynek pracy, obecnych na rynku pracy oraz tych, którzy chcą na niego powrócić.

WSPÓŁPRACOWNICY

Jadwiga Moszyńska

Trenerka Biznesu, Mentorka, Akredytowany Coach Biznesu EMCC – absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu Akademii TROP i Akademii Norman Benett w Warszawie. Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Podyplomowych Studiów MBA w Warszawie, Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami i Marketingu na UMK w Toruniu. Ukończyła także Kurs licencyjny Powszechnej Aktywizacji Młodzieży PAM, kurs „Skuteczny Trener: Kreatywność – Zmiana – Efektywność”, Akademię Trenerów Sprzedaży, kurs Trener- Mentor oraz wiele innych. Jadwiga jest ekspertem sprzedaży w sektorze B2B oraz rynku tradycyjnego. Jej ulubione motto to słowa Alberta Einsteina: „Trzeba być niespełna rozumu powtarzając w kółko tą samą czynność i oczekując innych rezultatów”.
więcej o działalności na stronie www.jadwigamoszynska.pl

Danuta Olesik – Rzeplińska

Pedagog, Socjoterapeuta, Trener I stopnia PTP. Jej celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nabytym podczas kilkudziesięcioletniego doświadczenia zawodowego. Projektuje i prowadzi warsztaty m.in. dla: psychologów, terapeutów, nauczycieli, rodziców, młodzieży oraz innych grup, zgodnie z zapotrzebowaniem. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu i prowadzeniu kursów, szkoleń, warsztatów, grup treningowych, socjoterapeutycznych innych dla: dzieci, młodzieży z problemami, oraz dorosłych z różnych grup społecznych (kuratorów społecznych, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, rad pedagogicznych, fundacji itd.)

Magdalena Wołkowicz

Life & Business Advisor, od 15 lat prowadząca własną działalność, specjalizująca się w szeroko pojętym wsparciu w rozwoju i zmianie. Realizująca projekty szkoleniowo – doradcze dla firm, urzędów i organizacji pozarządowych, ale także dla klientów indywidualnych. Certyfikowany: konsultant, trener biznesu, coach, doradca zawodowy i counsellor. Wykładowca akademicki. Członek zarządu sekcji counsellingu przy Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, założycielka Stowarzyszenia Chrześcijański Uniwersytet Dobrego Życia – CUD Życia, inicjatorka społeczności Uniwersytet dla Kobiet UdKo. Prowadzi Akademię Rozwoju Zawodowego przy Centrum Pomocy Psychologicznej.

Monika Pawska

Job-coach, Coach (certyfikat CoachWise Coaching Essentials™) Doradca zawodowy, Pedagog. Wieloletni menedżer w międzynarodowych korporacjach. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Działalności Gospodarczej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej związana jest z działami HR – z rekrutacją, rozwojem kompetencji, systemami motywacyjnymi oraz całokształtem polityki personalnej w firmie. Obecnie HR Business Partner dla organizacji. Dużą uwagę przywiązuje do procesów zmiany i rozwoju osobistego. Jej zdaniem – wszystko zaczyna się od rozmowy:-) Satysfakcję odnajduje w wspieraniu ludzi w ich zawodowej codzienności. Jej pasją jest taniec, który był i nadal jest inspiracją do poszukiwań innej perspektywy, sposobów wyrazu i kontaktu z drugim człowiekiem. Założyła i prowadziła zespół taneczny „Alias”. Od 4 lat tańczy tango argentyńskie.

OPINIE

 • Edyta Włoszek

  Prezes Fundacji Inicjatywa Kobiet

  Warsztaty JESTEŚ W GRZE! dały mi przede wszystkim możliwość kompleksowej inwentaryzacji własnych kompetencji. Fantastycznie dobrane narzędzia, profesjonalna praca trenerek, inspirujące zadania do samodzielnej pracy.Spotkania były dla mnie realnym wsparciem na etapie zmiany profilu zawodowego i ogromnie pomogły mi w przeredagowaniu dokumentów aplikacyjnych. Zaowocowały podjęciem przeze mnie współpracy w obszarze moich zainteresowań zawodowych.

 • Dorota Michałowska

  Na warsztaty „Jesteś w grze” zapisałam się, chcąc wyposażyć się w niezbędną wiedzę i narzędzia aby zmienić pracę, w której dalsze bycie straciło rację bytu. Nie pierwszy raz czekała mnie zmiana pracy, doskonale wiedziałam, że przedsięwzięcie jest trudne i chciałam sobie pomóc. Efekty warsztatów przerosły moje oczekiwania. Przede wszystkim zajęcia, przeprowadzone przez Patrycję i Agnieszkę były w pełni profesjonalne a czas jaki był do dyspozycji, wykorzystany w 100%. Z warsztatów wyszłam z gotowym CV, które wreszcie udało mi się z pomocą Agnieszki poprawić, wiedzą na swój temat (jakie mam talenty, jakiej pracy szukam etc) i pokaźną teczką materiałów, które mogłam praktycznie wykorzystać przy szukaniu pracy. Dowiedziałam jak mam uzupełnić profile na portalach społecznościowych, jak odpowiadać na ogłoszenia, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. To uporządkowało moje działania, uspokoiło nerwy i zaoszczędziło mnóstwo czasu. Nieocenione było również wsparcie i pozytywna energia pomiędzy pozostałymi uczestnikami. To był po prostu dobrze spędzony czas:) Warsztaty zakończyły się dla mnie absolutnym sukcesem: po 4 miesiącach znalazłam pracę, taką jaką chciałam.

 • Lidka i Michał

  Razem z żoną prowadzimy działalność gospodarczą. Nasze finanse domowe i firmowe były zawsze wymieszane co powodowało, że nie do końca mieliśmy świadomość gdzie i czemu tak szybko rozchodzą się nasze złotówki. Warsztat przeprowadzony przez Patrycję dał nam spojrzeć na nasze finanse w nowy, bardziej odpowiedzialny sposób i był dla nas motywacją do wzięcia się, za nasze finanse firmowe i domowe, abyśmy to my precyzyjnie określali, które złotówki gdzie mają iść. Zachęcam do skorzystania z szerokiego spektrum doświadczenia zawodowego Patrycji, nie tylko w obszarze finansów.

 • Anna Nowakowska

  Program „Mama na tropie pracy” unaocznił mi, że warto czasem zatrzymać się by na nowo zdefiniować swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe i cele w nowych warunkach i na nowym etapie życia. Dzięki poznaniu nowych narzędzi pomocnych do zdefiniowania swojego życia zawodowego i osobistego przeanalizowałam samą siebie. Spojrzenie na moje życie zawodowe z perspektywy drugiej osoby dało mi możliwość pełniejszej analizy obranego celu (jego aspekty, możliwości i oczekiwania innych). Pisanie dokumentów aplikacyjnych i ich przeformułowanie pod kątem ogłoszenia pracodawcy unaoczniło mi jak obecnie w elastyczny sposób można podkreślić i wyeksponować swoje doświadczenie i kompetencje. Szkolenie było bardzo cenne dla mnie, a rozmowy uskrzydliły mnie po zrzuceniu wątpliwości. Brak pewności zamieniłam w większe zaufanie do samej siebie. Dziękuję.

 • Magdalena B.

  Powrót na rynek pracy po trzech urlopach wychowawczych to niełatwe zadanie. Patrycja pomogła mi odkryć moje potrzeby w życiu zawodowym i postawić nowe satysfakcjonujące mnie cele. Razem przeanalizowałyśmy moje dotychczasowe doświadczenie i umiejętności, które Patrycja przełożyła na język stosowany w profesjonalnych dokumentach aplikacyjnych. Zobaczyła we mnie potencjał, którego ja sama w sobie nie dostrzegałam. Dzięki temu nabrałam pewności siebie i zaczęłam skutecznie działać. Teraz w pracy wykorzystuję swoje talenty i robię to, co lubię.

 • Joanna

  Proces coachigowy był dla mnie niezwykle wartościowym doświadczeniem. Uzmysłowił mi, że w dążeniu do własnych celów i rozwoju, kluczowe jest określenie własnych zasobów i podejmowanie małych, ale konkretnych kroków przybliżających do ich osiągnięcia. Pokazał mi również, że wsparcie osoby z zewnątrz, która wysłucha, zada odpowiednie pytania, wesprze, może znacznie przyspieszyć proces. W czasie spotkań udało mi się sprecyzować mój cel i zrozumieć o co muszę zadbać, aby go osiągnąć. Podjęłam również działania, które mnie znacznie do niego przybliżyły i wiem jakie kolejne kroki chcę podejmować. Według mnie spotkania coachingowe mogą stanowić olbrzymie wsparcie dla osób, którym zależy na rozwoju.

 • Maria P.

  Przez lata na drodze zawodowej poruszałam się po omacku. Praca nad określeniem wizji i wyznaczeniem celu pozwoliła mi zobaczyć, że poświęcam czas na robienie rzeczy, których generalnie nie chcę. To pozwoliło mi spokojnie zdecydować z jakich działań warto zrezygnować, gdyż oddalają mnie one od mojej wymarzonej pracy i jakim działaniom zrobić przestrzeń, po to aby krok po kroku zmierzać w kierunku, w którym chcę. Myślę, że osobom szukającym pracy potrzeba wsparcia i porady, które pomogą uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. Wyznaczenie celu i kierunku rozwoju pozwala zaprzestać szukania po omacku. Z drugiej strony, po wyznaczeniu kierunku warto sprawdzić w praktyce, jak się w nim odnajduję i co pomaga weryfikować założone wcześniej cele. Każda informacja z „placu boju” mówi mi coś na mój własny temat i pozwala mi dodać coś do mojej wizji, a także pozwala dzień po dniu dookreślać kierunek oraz to czego tak naprawdę chcę.PODZIĘKOWANIA


MY W MEDIACH

Harvard Business Review Polska:Trudna zmiana w życiu lidera – Patrycja Załuska.
CZYTAJ WIĘCEJ


Portal mama:Du: „Jeśli wiesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, to już bardzo dużo. Pomysł może przyjść dużo później” – Patrycja Załuska.
CZYTAJ WIĘCEJ


Radio Praga: Wywiad z Patrycją Załuską – Prezeską Fundacji

POSŁUCHAJ


Podcast dla Mamy, wracamy z Martą Waszczuk: Jak się na nowo odnaleźć na rynku pracy po narodzinach dziecka?- Patrycja Załuska

POSŁUCHAJ


Współpracowaliśmy m.in. z:

 • Unibail – Rodamco
 • Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
 • Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach
 • Fundacja Be Proactive
 • DOZA Miesięcznik Doradcy Zawodowego
 • Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
 • Stowarzyszenie Mamy Czas
 • Inicjatywa Rodziców Mamy Dzieci w Otwocku

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszamy do kontaktu.


WSPOMÓŻ NASZE DZIAŁANIA

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nas wesprzeć darowizną:
numer konta Fundacji StartGO!: 07 1140 2004 0000 3502 7517 5509
Uprzejmie prosimy o umieszczenie w tytule przelewu informacji: Darowizna na cele statutowe.
Dziękujemy!